Renditja e FIFA-s, për tetorin, Shqipëria merr të “tatëpjetën”, Kosova ngjitet një pozicion

Publikuar tek: sport, më 17:03 16-10-2017 Renditja e FIFA-s, për tetorin, Shqipëria merr të “tatëpjetën”, Kosova ngjitet një pozicion

Federata Botërore e Futbollit ka publikuar renditjen e skuadarve kombëtare për muajin tetor.

Kombëtarja shqiptare ka humbur 5 pozicione nga muaji i mëparshëm. Kjo lëvizje vjen pas dy humbjeve radhazi kundër Spanjës dhe Italisë.

Ndërkohë përfaqësuesja e Kosovës, pavarsisht dy humbjeve në shtator ka fituar një pozicion në këtë klasifikim.

Ndërsa sa i përket kreut të klasifikimit, ai vazhdon të udhëhiqet nga Gjermania e ndjekur nga Brazili dhe Portugalia. 

Screenshot_10.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017745971679688
array(1) { ["section"]=> string(92) "renditja-e-fifa-s-per-tetorin-shqiperia-merr-te-tatepjeten-kosova-ngjitet-nje-pozicion-96093" }