Renditja e re e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova në “vendnumëro”

Publikuar tek: sport, më 15:21 22-12-2016 Renditja e re e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova në “vendnumëro”

FIFA ka shpallur renditjen e re të muajit dhjetor të kombëtareve të futbollit.

Shqipëria renditet në vend të 49 me 618 pikë të grumbulluara. Nga kundërshtarët tanë të grupit, Spanja ndodhet në vend të 10 me 1166 pikë ndërsa Italia në vend të 16 me 1083 pikë të grumbulluara. Izraeli ndodhet e 55-ta pas Shqipërisë. Mbrapa nesh ndodhet gjithashtu edhe Maqedonia e cila ka 142 në vend të 162.

Kosova nuk ka fituar asnjë pozicion për këtë muaj dhe ka 135 pikë në vend të 165.

Screenshot_13.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020185947418213
array(1) { ["section"]=> string(63) "renditja-e-re-e-fifa-s-shqiperia-dhe-kosova-ne-vendnumero-63442" }