Rëndohet bilanci në Kosovë, vdesin edhe dy persona të tjerë me COVID-19

Publikuar tek: rajon, më 08:15 05-07-2020 Rëndohet bilanci në Kosovë, vdesin edhe dy persona të tjerë me COVID-19 Ilustruese

Ditën e djeshme në Kosovë është regjistruar numri më i madh i të prekurve dhe viktimave në 24 orë që nga fillimi i pandemisë.

178 raste të reja dhe 6 viktima u regjistruan deri në përduitësimin e të dhënave nga autoritetet kosovare, por bilanci ëhtë rënduar në orët e mbrëmjes, ku dy persona të tjerë kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit.

Numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë ka shkuar në 66 , ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 3356 raste të infektuar me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 1.874, kurse raste aktive në Kosovë janë 1.416.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096030235290527
array(1) { ["section"]=> string(77) "rendohet-bilanci-ne-kosove-vdesin-edhe-dy-persona-te-tjere-me-covid-19-212862" }