Rëndohet bilanci tragjik nga stuhia në Filipine, 164 të vdekur dhe 171 të zhdukur

Publikuar tek: bota, më 18:08 26-12-2017 Rëndohet bilanci tragjik nga stuhia në Filipine, 164 të vdekur dhe 171 të zhdukur

Stuhia e fortë tropikale që pushtoi Filipinet disa ditë më parë ka lënë pas vetëm shkatërrim.

Dëmet nuk janë vetëm materiale, por edhe njerëzore, pasi vetëm deri tani raportohen më shumë se 164 viktima dhe më shumë se 171 të plagosur.

Por përveç këtyre i gjithë vendi është në një emergjencë totale për shkak se 35% e popullatës është e pastrehë.

Mediat vendase flasim për më shumë se 35 mijë familje, shtëpitë e të cilave janë zhdukur totalisht.

Ndërkohë edhe pjesa tjetër e vendit që nuk është goditur nga stuhia, ka probleme me rrëshqitjet e dherave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Putin përjashton kundërshtarin e Opozitës nga gara presidenciale, Navalny: Do bojkotojmë zgjedhjet
Sistemi i sigurisë që përdoret edhe nga Shqipëria mund të përgjohet nga hakerat rusë »
Article Logic
Execution time: 0.011821031570435
array(1) { ["section"]=> string(87) "rendohet-bilanci-tragjik-nga-stuhia-ne-filipine-164-te-vdekur-dhe-171-te-zhdukur-104445" }