Rëndohet situata nga moti i keq në Elbasan, bllokohen disa fshatra, ndërpritet mësimi në shkolla

Publikuar tek: aktualitet, më 09:56 27-02-2018 Rëndohet situata nga moti i keq në Elbasan, bllokohen disa fshatra, ndërpritet mësimi në shkolla

Moti i keq që ka përfshirë vendin ditët e fundit ka shkaktuar një sërë problemesh pothuajse në të gjitha qarqet e vendit. Situata paraqitet tejet e rënduar edhe në qarkun e Elbasanit. Ku si pasojë e ngricave dhe borës ka vështirësi në qarkullim.

Mësohet se akset që lidhin Librazhdin me Bulqizën janë të pakalueshme. Fshatrat Stravaj, Lunik, Sopot, në Librazhd janë të bllokuara për shkak të trashësisë së borës.

Ndërsa ka probleme edhe me nderprejen e energjisë elektrike.

Po ashtu në këto fshatra nuk është zhvilluar procesi mësimor. Gjithashtu mungesë të energjisë elektrike ka edhe në disa fshatra të Përrenjasit, Gramshit dhe Peqinit në qarkun e Elbasanit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtrirë përtokë dhe prangat në duar, si u arrestuan 2 shpërndarësit e kokainës në Tiranë (DETAJE)
E patë si u zbardh Tirana nga bora? VIDEO që keni humbur... »
Article Logic
Execution time: 0.01288104057312
array(1) { ["section"]=> string(101) "rendohet-situata-nga-moti-i-keq-ne-elbasan-bllokohen-disa-fshatra-nderpritet-mesimi-ne-shkolla-111610" }