RENEA aksion 'blic' në Kukës, arrestohet vrasësi i rrezikshëm (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:12 18-12-2019 RENEA aksion 'blic' në Kukës, arrestohet vrasësi i rrezikshëm (EMRI) Foto ilustruese

Pas një aksioni 'blic' të policisë së Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA, është bërë i mundur arrestimi i Burim Durakut, i shpallur në kërkim për akuzat e 'vrasjes dhe grabitjes'.

Duraku, është ndaluar në pikën kufitare të Morinës. Operacioni nisi që në orët e mbrëmjes së djeshme me qëllim identifikimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim për vepra penale, ndërkohë ende nuk ka një njoftim zyrtar nga uniformat blu.

Ndërkaq, kontroll i RENEA-s pritet të shtrihet edhe në qytetet e tjera të vendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ardi Veliu takim me homologun grek Karamanlakis: Një bashkëpunim serioz për goditjen e krimeve ndërkufitare dhe trafiqeve të paligjshme
'Anti-shpifja', gazetari shqiptar i 'Le lene' APEL kolegëve: Merrni shembull nga Pjetër Arbnori dhe vetësakrifikohuni, boll me postime në 'Facebook' »
Article Logic
Execution time: 0.013228893280029
array(1) { ["section"]=> string(70) "renea-aksion-blic-ne-kukes-arrestohet-vrasesi-i-rrezikshem-emri-189718" }