RENEA dhe FNSH operacione të stimuluara, certifikohen 12 efektivë për dhënien e ndihmës së parë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 17-10-2020 RENEA dhe FNSH operacione të stimuluara, certifikohen 12 efektivë për dhënien e ndihmës së parë Foto nga stervitja e efektiveve te RENEAS dhe FNSH

12 efektivë të Policisë së Shtetit janë certifikuar në dhënien e ndihmës së parë, nga repartet e RENEAS dhe FNSH.

Ata kanë kryer një stërvitje dhe kanë marrë pjesë në dy raste të stimuluara gjatë transportimit të një vlere parash dhe sulmi me armë brenda një kompanie private, duke demonstruar përgatitje teorike dhe praktike në përballimin e këtyre situatave.

Trajnimi u zhvillua nga qendra Emergency Response Albania (ERA), e cila operon prej disa vitesh në Shqipëri. I pranishëm gjatë këtyre stërvitjeve, ka qenë ministri Lleshaj, ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Peter Zingraf dhe drejtues të lartë të Policisë,

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012892961502075
array(1) { ["section"]=> string(101) "renea-dhe-fnsh-operacione-te-stimuluara-certifikohen-12-efektive-per-dhenien-e-ndihmes-se-pare-224114" }