RENEA zbarkon në Shkodër, aksion i madh po ndodh në këto momente (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:43 20-12-2019 RENEA zbarkon në Shkodër, aksion i madh po ndodh në këto momente (DETAJE) Foto ilustruese

Forcat speciale RENEA kanë zbarkuar këtë të premte në qytetin e Shkodrës ku po zhvillohet një aksion për goditjen e grupeve kriminale.

Në fokus të këtij aksioni, të nisur prej orëve të para të mëngjesit, janë personat me rrezikshmëri të lartë, personat në kërkim dhe që i janë shmangur drejtësisë.

Aksionet në Shkodër gjatë ditës së sotme pritet të realizohen në vendet ku mendohen se janë baza të grupeve kriminale apo ku ka dyshime se mund të fshihen persona në kërkim. Detaje lidhur me operacionin pritet të bëhen publike në vijim.

Kujtojmë se dy ditë më parë, RENEA ka zhvilluar një operacion të ngjashëm në qytetin e Kukësit, ku u arrestua një person i cilësuar i rrezikshëm, i dënuar për vrasje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK-së për Besim Hajdarmatajn
Përplasje para Kryeministrisë, policia zhvendos me forcë protestuesit kundër vizitës së Vuçiç (PAMJET) »
Article Logic
Execution time: 0.011795997619629
array(1) { ["section"]=> string(77) "renea-zbarkon-ne-shkoder-aksion-i-madh-po-ndodh-ne-keto-momente-detaje-189954" }