Rënia e avionit rus, dyshohet se kishte bombë brenda

Publikuar tek: bota, më 13:51 06-11-2015 Rënia e avionit rus, dyshohet se kishte bombë brenda

Ndërsa ende nuk është zbardhur shkaku zyrtar i rënies së avionit rus në Egjipt, sipas burimeve të BBC sipas hetuesve anglezë dyshohet se ka patur bombë të instaluar që përpara se të niste fluturimi.

Qeveria angleze anulloi të gjitha fluturimet për në Egjipt e Sharm El Sheikh dy ditë më parë.

Ndërkohe Rusia dhe Egjipti shprehen se është ende herët për të nxjerrë konkluzione.

Avioni rus po fluturonte nga Sharm el Sheikh në St Peterburg, kur u rrëzua në Sinai të shtunën duke lënë të vdekur 224 persona. Shumica ishin shtetas rus. Hetimet në lidhje me çështjen vazhdojnë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099658966064453
array(1) { ["section"]=> string(57) "renia-e-avionit-rus-dyshohet-se-kishte-bombe-brenda-24803" }