Rënia e vinçit, krenaria e Sarandës. Pamjet e trishta nga stuhia e fuqishme (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:46 10-09-2015

Shiu ka vërshuar në qytetin e Sarandës. Foto e Saranda Web tregon se dhjetra biznese dhe banesa janë rrezikuar nga vërshimi i ujërave.

Stuhia e fuqishme e shiut ka zgjatur për më shumë se një orë, ndërsa raportohet se është rrëzuar vinçi i Portit, i njohur si krenaria e Sarandës, sikurse janë dëmtuar dy peshkarexhat “Amario” dhe “Amato”.

Si pasojë, u është rrezikuar jeta disa fëmijëve dhe peshkatarëve. Banorët thonë se ndjehen të kërcënuar për jetën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen dy berberë për informalitet, njëri kundërshtoi inpektoren
A kanë mbërritur militantë të ISIS mes refugjatëve në Europë? (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.012137889862061
array(1) { ["section"]=> string(85) "renia-e-vincit-krenaria-e-sarandes-pamjet-e-trishta-nga-stuhia-e-fuqishme-video-20448" }