Reperi shqiptar vargje prekëse dedikuar babait të tij: Në çdo veprim thashë se jam djali yt

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:32 14-12-2015 Reperi shqiptar vargje prekëse dedikuar babait të tij: Në çdo veprim thashë se jam djali yt

Në 23 vjetorin e ndarjes nga jeta të babait të tij, reperi i njohur shqiptar Gold AG i ka kushtuar disa vargje vërtet prekëse. Të shumtë janë fansat që janë emocionuar kur kanë lexuar këtë postim të Gold AG.

Postimi i plotë e tij:

23 vite me par shpirti im i mbushur ishte

A do t'ekzistonte gzimi nese dhimbje nuk do t'kishte

Cdo gje si eshte me e mira e krijoj i Madhi Zot

Mfali sy per me tpa ty po edhe per ty me derdh lot

Se loti buron nga zemra pa u ndi mrenda nuk del dot

Vitin 1992 e kujtoj me lot dhe sot

Nuk hidherohem nga Allahu qe te mori e su çmalla

Lutja ime bab per ty ekziston saher qe u fala

Nuk do t'ekzistonte vdekja nese nuk do t'kishte lindje

Mke mungu per cdo rrugtim ne cdo pun e cdo ditlindje

Ti u gzove kur un linda e un qava kur ti shkove

Shpesh them sikur tishe gjall se suksesin sma shikove

Edhe pse e meritove por Perendia kto pun i thot

Se cdo veprim qe e veprova thash qe un jam djali jot

E stkoriti pasha Zotin kjo fjal pergjithmon le tjet

Se du me u ndi krenar kur takohemi ne ahiret BABI ❤ 14.12.1992

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018476963043213
array(1) { ["section"]=> string(96) "reperi-shqiptar-vargje-prekese-dedikuar-babait-te-tij-ne-cdo-veprim-thashe-se-jam-djali-yt-27768" }