Reporterët pa Kufij “shuplakë” Bashës: Kërkoi bojkotin e mediave, vë në dyshim pavarësinë e gazetarëve

Publikuar tek: politike, më 18:36 03-09-2019 Reporterët pa Kufij “shuplakë” Bashës: Kërkoi bojkotin e mediave, vë në dyshim pavarësinë e gazetarëve Kreu i PD, Lulzim Basha

Organizata ndërkombëtare Reporterët pa Kufij (Reporters Without Borders) përmes një deklarate dënon qëndrimet e kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me mediat që i quan si “të kapura nga Edi Rama”.

Përmes një postimi zyrtar në rrjetet sociale, organizata prestigjoze që mbron lirinë e medias shprehet se gjuha e përdorur nga kryedemokrati Lulzim Basha

“Reporterët pa Kufij” shprehin keqardhje të fortë se lideri i opozitës Luzlim Basha u ka bërë thirrje fshehurazi anëtarëve të partisë së tij për të bojkotuar disa media nën pretekstin se ata i shërbejnë propagandës së kryeministrit

Edi Rama. Duke vepruar kështu, Basha vë në dyshim pavarësinë e gazetarëve dhe dëmton besimin në media”, shkruan RSF.

sdfwerg4gyw34h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046595096588135
array(1) { ["section"]=> string(105) "reporteret-pa-kufij-shuplake-bashes-kerkoi-bojkotin-e-mediave-ve-ne-dyshim-pavaresine-e-gazetareve-177203" }