Reshje bore? Mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:52 26-12-2019 Reshje bore? Mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Ditën e sotme priten priten reshje të dobëta në qarkun Kukës dhe lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Dibër, Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër.

Gjithashtu, priten reshje të dobëta bore në verilindje dhe lindje të vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 / 12 °C
në vendet e ulëta: 1 / 10 °C
në vendet malore: -3 / 3 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

80024251_1546373328849841_8565978222200619008_o.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reforma Zgjedhore, Murrizi rrëfen takimin sekret me ambasadoren britanike
Aksident në Tepelenë/ Autobusi i linjës Tiranë- Athinë del nga rruga, plagosen shoferët »
Article Logic
Execution time: 0.0087168216705322
array(1) { ["section"]=> string(64) "reshje-bore-mesoni-parashikimin-e-motit-per-diten-e-sotme-190400" }