Reshje dëbore deri në 30 cm në Elbasan, cilat janë rrugët problematike

Publikuar tek: kulture-art, më 09:00 04-01-2018 Reshje dëbore deri në 30 cm në Elbasan, cilat janë rrugët problematike ilustruese

Natën e mbrëmshme kanë rinisur reshjet e borës në qarkun e Elbasanit.

Në disa fshatra malor në Librazhd, Gramsh dhe Elbasan trashësia e borës ka arritur nga 10 deri në 30 cm.

 Ndërkohë, bora ka shkaktuar problemet e para në disa rrugë automobilistike. I tillë është aksi

Lunik- Stëblevë në Librazhd , ndërsa aksi kombëtar Prrenjas –Qafë-Thanë është i kalueshëm . Autoritetet këshillojnë drejtuesit e mjeteve që të jenë të kujdesshëm në  akste e mbuluar nga  bora dhe ngrica. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036302089691162
array(1) { ["section"]=> string(76) "reshje-debore-deri-ne-30-cm-ne-elbasan-cilat-jane-rruget-problematike-105359" }