Reshje shiu e dëbore dhe temperarura deri në -6 gradë, ja si do të jetë moti gjatë javës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:13 25-01-2021 Reshje shiu e dëbore dhe temperarura deri në -6 gradë, ja si do të jetë moti gjatë javës

Reshjet e shiut do të vijojnë edhe mbrëmjen e sotme deri në orët e para ë mëngjesit të së martës.

Meteoalb bën me dije se nga e marta deri të premet do kemi një mot kryesisht me kthjellime, ndërsa temperaturat do të jenë të ulta,  rënia vijon më e theksuar sonte në mbrëmje dhe deri të enjten kur pritet minimumi -6 grade.

Njoftimi i plotë:

Rreshjet me problematike kane rene gjate nates se shkuar ,  ndersa sot priten reshje te perkohshme por edhe kthjellime POR deri ne mbremje kur pritet nje fuqizim i fundit i reshjeve qe vijon deri oret e para te se martes.

Gjate kesaj kohe, ne Zonat Malore mbi 600 m do te kene bore te dendur, sidomos shtrirja nga Dibra ne Pogradec.

E Marta mbetet me reshje te pakta dhe e Merkura dhe deri te Premten, kryesisht kthjellime.

Temperaturat jane ulur me 2-3 grade ne mengjes por maksimumi  mbetet rrerh 13 grade.

Renia vijon me e theksuar sonte ne mbremje dhe deri te enjten kur pritet MIN -6 grade, ndersa nuk do te kete Temperatura negative  ne Zonat e Uleta.

Duke Ju falenderuar per vemendjen e mbeshtetjen Ju urojme Dite e Jave te mbare

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtyhet për në datën 5 shkurt seanca për gjyqtarin Luan Daci, ish-anëtar i KPA-së
32-vjeçarja e pajisur me urdhër mbrojtje ndaj burrit të saj, por ai e dhunon sërish, arrestohet nga policia »
Article Logic
Execution time: 0.010984897613525
array(1) { ["section"]=> string(93) "reshje-shiu-e-debore-dhe-temperarura-deri-ne-6-grade-ja-si-do-te-jete-moti-gjate-javes-236282" }