Reshje shiu në këto zona, mësoni si pritet të jetë moti sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:19 10-07-2019 Reshje shiu në këto zona, mësoni si pritet të jetë moti sot

Ditën e sotme priten reshje në gjithë vendin.

Sipas asaj që raporton IGJEUM në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Elbasan reshjet priten të jenë mesatare të shoqëruara me shtrëngata. Në qarqet e tjera reshjet priten të jenë të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Duhet theksuar që shumica e reshjeve do të jenë nesër.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 30 °C

në vendet e ulëta: 21 / 30 °C

në vendet malore: 17 / 22 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

66212189_1390178137802695_2801474160633577472_o.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083858966827393
array(1) { ["section"]=> string(65) "reshje-shiu-ne-keto-zona-mesoni-si-pritet-te-jete-moti-sot-171715" }