Reshje shiu në të gjithë territorin! Njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar tek: aktualitet, më 08:07 27-02-2020 Reshje shiu në të gjithë territorin! Njihuni me parashikimin e motit për sot

Sot priten reshje mesatare në qarqet Shkodër Kukës, Dibër, Lezhë, Tiranë dhe Elbasan por lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës të shoqëruara dhe me shtrëngata.

Në qarqet e tjera priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në Durrës, Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Në zonat malore priten reshje dëbore në lartësi mbi 500 m mbi nivelin e detit.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 6 / 10 °C

në vendet e ulëta: 7 / 10 °C

në vendet malore: 0 / 8 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet.

87288876_1608423752644798_3670079571958431744_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087878704071045
array(1) { ["section"]=> string(82) "reshje-shiu-ne-te-gjithe-territorin-njihuni-me-parashikimin-e-motit-per-sot-196587" }