Reshje shiu në të gjithë vendin, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 06:58 31-05-2020 Reshje shiu në të gjithë vendin, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme Foto ilustruese

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me reshje të dobëta shiu në të gjithë vendin.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në qarqet Shkodër, Dibër, Tiranë, Elbasan, Berat, Vlorë dhe Gjirokastër reshjet do të jenë lokalisht mesatare.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 20°C

në vendet e ulëta: 14 / 22°C

në vendet malore: 6 / 15 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë.

101430512_1695866480567191_4902367094328262656_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010210990905762
array(1) { ["section"]=> string(82) "reshje-shiu-ne-te-gjithe-vendin-ja-si-do-te-jene-temperaturat-diten-e-sotme-208466" }