Reshje të dendura dëbore, Bashkia Pukë merr masa urgjente (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:48 03-01-2017 Reshje të dendura dëbore, Bashkia Pukë merr masa urgjente (VIDEO)

Në Pukë kanë nisur reshje të dendura dëbore. Bashkia Pukë pak orë më parë lajmëroi qytetarët që të bënin kujdes dhe të mos dilnin nga shtëpia.

Disa mjete janë vënë në përdorim për pastrimin e dëborës si dhe kriposjen e rrugëve.

“Detyrimi ynë shërbimi ndaj qytetarve. Vijon puna në këtë orë të vonë të natës për kriposjen e rrugve të qytetit”,-shkruhet në faqen zyrtare të bashkisë Pukë, teksa kanë postuar dhe videon duke punuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtori i RTSH krenar për punën e bërë: Në një muaj katër produksione të mëdha, 2017 viti i transformimit
Situatë problematike në Librazhd, trashësia e dëborës arrin në 10 cm »
Article Logic
Execution time: 0.011193990707397
array(1) { ["section"]=> string(68) "reshje-te-dendura-debore-bashkia-puke-merr-masa-urgjente-video-64538" }