Reshje të dendura dhe përmbytje, humbin jetën 4 persona në Greqi (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 12:35 09-08-2020 Reshje të dendura dhe përmbytje, humbin jetën 4 persona në Greqi (FOTO-VIDEO)

Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm dhe stuhive që kanë përfshirë Ishulli Evia, në Greqi.

Mediat greke bëjnë me dije se viktma kanë mbetur një foshnje 8-muajsh, një burrë dhe një grua, përkatësisht 86 dhe 85 vjeç dhe një person tjetër mosha e të cilit nuk është bërë me dije ende.

Sakaq, deri më tani është shpallur e humbur një 18-vjeçare.

Prej 2 ditësh nga reshjet e shumta dhe të dendura është përmbytur ishulli Evia (Εύβοια), ishulli i dytë më i madh në Greqi.

Sakaq, bëhet me dije se departamenti i zjarrfikësve po punon për të bërë të ndihmuar banorët e zonës.

eyboia_0908_2.jpgeyboia_0908_3.jpgeyboia_0908_4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011564016342163
array(1) { ["section"]=> string(81) "reshje-te-dendura-dhe-permbytje-humbin-jeten-4-persona-ne-greqi-foto-video-216569" }