Reshjet e dendura të borës, ARRSH apel shoferëve: Kujdes! Ja ku kalohet me zinxhira  

Publikuar tek: aktualitet, më 08:13 13-03-2019 Reshjet e dendura të borës, ARRSH apel shoferëve: Kujdes! Ja ku kalohet me zinxhira  

Pas reshjeve të dendura të borës në disa qytete të vendit Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se akset kryesore janë të kalueshme për automjetet.

Sipas ARRSH me zinxhir kalohet vetëm në:

Ura Çerenecit-Stebleve (5 km e fundit).
Në Rajonin Qendror nuk ka probleme në qarkullimin e mjeteve në akset rrugore të tij. Kalohet me zinxhir vetëm në aksin Librazhd-Steblevë (në 8 km e fundit).
Vazhdon hedhja e kripes nga kontraktori.
Në Rajonin Jugor kalimi bëhet me zinxhir në rrugën Boboshticë-Dardhë, Korçë-Qafë Qarri-Ersekë nga km 14-22. 

Njoftimi i plotë:

Njoftim për median dhe opinionin publik mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit
Vazhdon puna për mirëmbajtjen dimërore me mjetet borëpastruese dhe fuqi punëtore.
Në Rajonin Verior pavarësisht reshjeve të dendura të borës në akset krysore nuk ka probleme me qarkullimin, me zinxhir kalohet vetëm në:
Ura Çerenecit-Stebleve (5 km e fundit).
Në Rajonin Qendror nuk ka probleme në qarkullimin e mjeteve në akset rrugore të tij. Kalohet me zinxhir vetëm në aksin Librazhd-Steblevë (në 8 km e fundit).
Vazhdon hedhja e kripes nga kontraktori.
Në Rajonin Jugor kalimi bëhet me zinxhir në rrugën Boboshticë-Dardhë, Korçë-Qafë Qarri-Ersekë nga km 14-22. 
Në akset e tjera kalimi pa zinxhir.
Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të ecin me shpejtësi të reduktuar dhe të vendosin zinxhir në akset ku kemi lajmëruar.

54437021_706930913034854_6980770995145539584_n.jpg

54044975_706930933034852_3129179821720993792_n.jpg

53541687_706930956368183_5575300465731567616_n.jpg

53459179_706930986368180_4911472588204539904_n.jpg

54432424_706931003034845_4228894369521860608_n.jpg

53626874_706931033034842_8353636048403693568_n.jpg

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama publikon pamje spektakolare nga Sheshi Skënderbej dhe uron ditë të mbarë
Shqipëria me nënat më të reja të Europës, shumë lindje në adoleshencë »
Article Logic
Execution time: 0.011707067489624
array(1) { ["section"]=> string(87) "reshjet-e-dendura-te-bores-arrsh-apel-shofereve-kujdes-ja-ku-kalohet-me-zinxhira-156230" }