Reshjet e dendura të borës sjellin probleme në qarkullim, vështirësi edhe në aksin nacional

Publikuar tek: aktualitet, më 17:10 02-01-2019 Reshjet e dendura të borës sjellin probleme në qarkullim, vështirësi edhe në aksin nacional

Rreshjet e dendura të borës kanë sjellë probleme në qarkullim në shumë zona të Dibrës.

Mësohet se në zonat e thella malore është shumë i vështirë qarkullimi i automjeteve.

Gjithashtu bëhet me dije se aksi nacional Peshkopi-Kukës kalohet me vështirësi si pasojë e reshjeve të borës.

Në fshatrat Ostren, Zalldar raportohet se ka probleme të theksuara në qarkullim të mjeteve.

Nga dita e nesërme pritet që të shtohen reshjet dhe ngricat në zonat malore të vendit, por edhe në pjesën juglindore.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jo vetëm në Itali, edhe në Zvicër fëmija i parë i Vitit të Ri është shqiptar
2019-ta fillon me protesta, banorët e Astirit djegin goma e paralajmërojnë grevë urie »
Article Logic
Execution time: 0.0091700553894043
array(1) { ["section"]=> string(97) "reshjet-e-dendura-te-bores-sjellin-probleme-ne-qarkullim-veshtiresi-edhe-ne-aksin-nacional-147288" }