Reshjet e dendura të shiut, malësia e Kurbinit prej pesë ditësh pa energji elektrike

Publikuar tek: aktualitet, më 19:55 23-03-2018 Reshjet e dendura të shiut, malësia e Kurbinit prej pesë ditësh pa energji elektrike Foto ilustruese

Reshjet e dendura të shiu që kanë pushtuar territorin e vendit ditët e fundit, duket se kanë shkaktuar probleme serioze edhe në furnizmin me energji elektrike në malësinë e Kurbinit.

Fshatrat Skuaraj, Vinjoll, Selitë, Daul dhe Vinjoll raportohen se kanë thuajse 5 ditë pa energji elektrike. Shkak për këtë thuhet se janë bërë shkëputjet e shtyllave elektrike, si pasojë e reshjeve të shumta dhe rrëshqitjeve të dherave.

Banorët thonë se janë shumë të shqetësuar për situatën në të cilën ndodhen, duke mohuar rrjedhimisht ndonjë ndërhyrje nga punonjësit e OST, për riparimin e defekteve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tiranë, sherri banal mes dy të rinjve degradon në përplasje me armë
Gjesti human: Efektivi hap shtëpinë për të përmbyturit në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.010610103607178
array(1) { ["section"]=> string(90) "reshjet-e-dendura-te-shiut-malesia-e-kurbinit-prej-pese-ditesh-pa-energji-elektrike-114302" }