Reshjet e dendura të shiut, probleme me qarkullimin në Sarandë e Vlorë (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:53 09-11-2019 Reshjet e dendura të shiut, probleme me qarkullimin në Sarandë e Vlorë (Video) Pamje nga permbytja e rrugeve ne Sarande

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme me qarkullimin e mjeteve në disa qytete në jug të vendit.

Raportohet se më të prekura nga reshjet, të cilat vazhdojnë prej disa orësh, janë Saranda e Vlora. Kalimi i mjeteve dhe këmbësorëve në këto qytete bëhet me vështirësi, ndërsa dhe pak ditë më parë reshjet intensive të shiut i bënë të pakalueshme rrugët.

Në pamjet e mëposhtme shihet vërshimi i ujit në rrugët e Sarandës, ndërkohë që pusetat nuk arrijnë të përballojnë dot intensitetin e reshjeve.

Pamje: Saranda Web

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074319839477539
array(1) { ["section"]=> string(82) "reshjet-e-dendura-te-shiut-probleme-me-qarkullimin-ne-sarande-e-vlore-video-185317" }