Reshjet e shiut fryjnë ‘Përroin e Zaranikës’ në Elbasan, banesat pranë tij rrezikojnë të përmbyten

Publikuar tek: aktualitet, më 15:49 22-12-2019 Reshjet e shiut fryjnë ‘Përroin e Zaranikës’ në Elbasan, banesat pranë tij rrezikojnë të përmbyten Perroi i Zaranikes ne Elbasan

Për shkak të reshjeve të dendura të shiut që kanë rënë gjatë gjithë ditës së sotme në të gjithë territorin e vendit, disa vende kanë patur më shumë problematika dhe disa zona kanë rrezikuar përmbytjen.

Në Elbasan, për shkak të reshjeve të shumta ‘Përroi i Zaranikës’ është fryrë dhe ka gjasa që të dalë nga shtrati duke rrezikuar kështu banesat afër asaj zone.

Mësohet se Emergjencat Civile të Bashkisë së Elbasanit po monitorojnë situatën e krijuar te ‘Përroi i Zaranikës’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Ti do më q*sh motrën mua?’ Laert Vasili përfundon në spital (PËRPLASJA FIZIKE ME VIDEO)
'Zoti është i madh', Alvin Berisha kalon me sukses operacionin në këmbë dhe tani vetëm QESH »
Article Logic
Execution time: 0.013488054275513
array(1) { ["section"]=> string(102) "reshjet-e-shiut-fryjne-perroin-e-zaranikes-ne-elbasan-banesat-prane-tij-rrezikojne-te-permbyten-190095" }