Reshjet intensive dhe shkrirja e borës, rritet niveli i ujit në Fierzë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:48 06-02-2018 Reshjet intensive dhe shkrirja e borës, rritet niveli i ujit në Fierzë

Reshjet intensive të shiut dhe shkrirja e borës të ditëve të fundit kanë bërë që të rritet niveli i ujit në liqenin e Fierzës. Aktualisht kuota është 291.5 m dhe 4 m arrin kuota maksimale.

Si pasojë, prurjet e ujit kanë sjellë një sasi të madhe mbetjesh.

Sakaq, këto mbetje konsiderohen si një problem për zonën ekologjike të liqenit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010792016983032
array(1) { ["section"]=> string(76) "reshjet-intensive-dhe-shkrirja-e-bores-rritet-niveli-i-ujit-ne-fierze-109307" }