'Respektoni distancën sociale', ja si i ndëshkon policia qytetarët që nuk binden në Indi

Publikuar tek: bota, më 17:43 25-03-2020 'Respektoni distancën sociale', ja si i ndëshkon policia qytetarët që nuk binden në Indi

Pas Kinës, India është shteti i dytë me popullsinë më të madhe në botë (1.3 miliardë). India vetëm së fundmi ka filluar ta ndjejë "pushtimin" e koronavirusit.

Masat kanë filluar të ndërmerren, por jo të gjithë po i zbatojnë atje.

Ndërkohë, policët në Jammu dhe Kashmir në Indi janë fotografuar ndërsa detyrojnë njerëzit që kanë shkelur rregullat e distancës minimale sociale, të qëndrojnë brenda rrathëve për të kuptuar çfarë do të thotë distancë nga njëri-tjetri.

Capture32.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spanja ia kalon edhe Kinës, 738 të vdekur në 24 orët e fundit
U prek nga koronavirusi, humb jetën diplomati britanik, ishte vetëm 37 vjeç »
Article Logic
Execution time: 0.0085949897766113
array(1) { ["section"]=> string(92) "respektoni-distancen-sociale-ja-si-i-ndeshkon-policia-qytetaret-qe-nuk-binden-ne-indi-200054" }