"Restaurohet" shtatorja e Nënë Terezës, mbështillet me plasmas

Publikuar tek: aktualitet, më 10:22 09-03-2015 Foto e marrë nga gazetari Tedi Blushi/ Shtatorja e Nënë Terezës

E turpshme, e dhimbshme por e vërtetë. Kjo që po shihni në foto  është shtatorja e Nënë Terezës .

E mbuluar me plasmas,  lidhur me litarë dhe e hedhur mes shkurresh si të ishte një objekt çfardo, një “kufomë” që dergjet prej vitesh aty, pa e vënë re njeri...

Kjo nuk është hera e parë që që ne flasim e shkruajmë  për shtatoren e Nënë Terezës, veçse prej kohësh na ishte thënë edhe nga vetë ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro  se do restauroheshe. Dhe mesa duket ky është restaurimi: mbështjellja e  Nënës së Madhe Terezë me plasmas.

Shënim: Fotoja është marrë nga gazetari Tedi Blushi

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Autobusi me nxënës përplaset me fuoristradën, vdes 1 pasagjer në Gramsh
Berisha: S'paragjykoj prokurorët, por janë në presion nga Meta, Rama dhe Tahiri »
Article Logic
Execution time: 0.011819124221802
array(1) { ["section"]=> string(64) "restaurohet-shtatorja-e-nene-terezes-mbeshtillet-me-plasmas-5330" }