Restoranti i famshëm Nusret edhe në Shqipëri, ja biznesmenët që do e sjellin

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:15 28-09-2017 Restoranti i famshëm Nusret edhe në Shqipëri, ja biznesmenët që do e sjellin

Leonardi, djali i Shefqet Kastratit,së bashku me biznesmenin Aldo Haxhiu ka vizituar sot Stambollin, ku është takuar me kuzhinierin e famshëm NUSRET, i njohur ndryshe si SALT BAE (adhuruesi i kripës).

Nusret është turk, por fama e tij tashmë është botërore, pasi ka hapur një rrjet restorantesh kudo në botë ku spikat ai në Stamboll dhe në Dubai, gatimet e tij të biftekut dhe simbolika e famshme me hedhjen e kripës e kanë bërë Nusretin kuzhinierin më të famshëm në botë.

Në bazë të burimeve të Shqiperia Ime, arsyeja e kësaj vizite ka qënë për arritjen e një marrëveshje për hapjen e një rrjeti restorantesh NUSRET në Ballkan, ku padiskutim do të hapet dhe në Tiranë, e gjitha kjo falë ambicies së biznesmenëve shqiptarë.

sdfgergedg45rg4h.jpg

werftw34t34gtewrf4h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019455909729004
array(1) { ["section"]=> string(81) "restoranti-i-famshem-nusret-edhe-ne-shqiperi-ja-biznesmenet-qe-do-e-sjellin-94054" }