Reuters: Franca kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: aktualitet, më 15:16 10-10-2019 Reuters: Franca kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Franca kundër hapjes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Agjencia e e njohur e lajmeve Reuters, thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020.

Sipas Reuters, Franca thotë se BE po përballet me shumë sfida.

'Franca është shprehur kundër fillimit të negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë tani për tani, thanë burime diplomatike për Reuters, duke hedhur një hije mbi ambicien e vendeve për t’u integruar me Perëndimin'.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03221607208252
array(1) { ["section"]=> string(89) "reuters-franca-kunder-celjes-se-negociatave-per-shqiperine-dhe-maqedonine-e-veriut-181517" }