Revista e ISIS, në numrin e ri bëhet thirrje për sulme në Australi (Foto)

Publikuar tek: bota, më 08:46 20-01-2016 Revista e ISIS, në numrin e ri bëhet thirrje për sulme në Australi (Foto) Revista e ISIS

Numri i ri i revistës propagandistike të Shtetit Islamik i bën thirrje xhihadistëve të shënjestrojnë në veçanti Australinë.

Mes artikujve propagandistikë, në revistë u bëhet thirrje të gjithë xhihadistëve që jetojnë në kontinentin e largët, të kryejnë sulme vetëvrasëse me bomba dhe armë, për të cilat revista jep edhe këshilla se si t’i sigurojnë. Besohet se revista e ISIS shtypet në Raqqa të Sirisë. Botimi është i cilësisë së lartë dhe mendohet se prodhohen disa mijëra kopje për çdo numër të ri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm terrorist në universitet, 12 të vdekur dhe 50 të plagosur
Vajza vishet si myslimane dhe hap një llogari në rrjetin social, por ia bllokojnë. S’ndodh e njëjta gjë kur vishet si e krishterë »
Article Logic
Execution time: 0.011415004730225
array(1) { ["section"]=> string(76) "revista-e-isis-ne-numrin-e-ri-behet-thirrje-per-sulme-ne-australi-foto-30462" }