Revista e ISIS shënjestron Papa Françeskun para vizitës në SHBA

Publikuar tek: bota, më 20:04 22-09-2015 Revista e ISIS shënjestron Papa Françeskun para vizitës në SHBA

Revista e propagandës së Shtetit Islamik ka shënjestruar Papa Françeskun një ditë para vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Dabiq” është një revistë në gjuhën angleze që synon myslimanët në Australi, SHBA  dhe Britani, një revistë e botuar nga Al Qaeda që përhap mesazhe propagande dhe bën thirrje për xhihad. Në numrin e fundit të saj janë publikuar disa foto të Papës gjatë takimit me Myftiun e Stambollit në Xhaminë Blu me mbishkrimin “Dijetarët” e qeverisë fe-mohuese me Papën kryqtar”.

Ndërsa forcat e sigurisë amerikane kanë thënë se ky nuk është një kërcënim serioz dhe i drejtpërdrejtë. Masat e sigurisë për ruajtjen e Papës gjatë vizitës së tij në SHBA janë në nivelet më të larta, krahasuar me çdo vizitë të zyrtarëve të tjerë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012526988983154
array(1) { ["section"]=> string(70) "revista-e-isis-shenjestron-papa-franceskun-gjate-vizites-ne-shba-21421" }