Revista serbe promovon turizmin tonë: Shqipëria destinacion turistik i paeksploruar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:39 24-03-2018 Revista serbe promovon turizmin tonë: Shqipëria destinacion turistik i paeksploruar Foto e publikuar nga ministri i turizmit dhe mjedisit Blendi Klosi

Revista serbe “Turistiçki Svet” vlerëson vendin tonë për zhvillimin, investimet në infrastrukturë, bashkëpunimin e hapur me botën dhe veçanërisht në sektorin e turizmit.

Këtë e ka bërë të ditur ministri i i turizmit dhe mjedisit Blendi Klosi, i cili publikon intervistën e dhënë për revistën në fjalë, nga ku shihen dhe imazhe të Shqipërisë.

“Revista më e madhe serbe e turizmit, “Turistiçki Svet”, vlerëson vendin tonë për zhvillimin, investimet në infrastrukturë, bashkëpunimin e hapur me botën dhe veçanërisht në sektorin e turizmit, duke promovuar anët më të mira të vendit të shqiponjave dhe popullit mikpritës, por edhe duke e shndërruar trashëgiminë e të kaluarës në atraksion turistik”, shprehet Klosi.

Klosi_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Profesori shqiptar jep lajmin e mirë: Po vjen koha e luftës ndaj KANCERIT, eksperimenti doli me SUKSES
Alpha Bank Albania dhe Fundjavë Ndryshe – Së bashku ndërtojmë të ardhmen »
Article Logic
Execution time: 0.012326002120972
array(1) { ["section"]=> string(89) "revista-serbe-promovon-turizmin-tone-shqiperia-destinacion-turistik-i-paeksploruar-114376" }