Revista ‘Time’ vendos foton IKONIKE, fëmija emigrant QAN në këmbët e Trump

Publikuar tek: bota, më 16:27 22-06-2018 Revista ‘Time’ vendos foton IKONIKE, fëmija emigrant QAN në këmbët e Trump Kpertina e revistës

Vendimit të administratës së Presidentit Trump për të deportuar në vendlindje prindërit pa fëmijët, i është kundërvënë kësaj here edhe prestigjozja “Times”.

Kopertina e muajit korrik të revistës është shoqëruar nga një fotografi mjaft prekëse, ku një fëmijë 2 vjeçar nga Hondurasi, qan në këmbët e Trump. Fotoja padyshim është një montazh, por në këtë mënyrë, revista ka vendosur të protestojë ndaj këtij veprimi makabër.

“Mirëseerdhe në Amerikë", ka qenë diçitura e fotos, duke ironizuar thellë Shtëpinë e Bardhë.

Fotoja e fëmijës së mitur është shkrepur nga një fotograf më 12 qershor, kur mamaja e dy vjeçarit u ndalua nga policia kufitare duke e kthyer kështu përfundimisht në vendlindje, e duke e ndarë edhe nga i biri, të cilin me shumë mundësi e kanë dërguar në kampin e hapur në Teksas.

Vetëm në dy javët e fundit, më shumë se 2 mijë fëmijë janë ndarë nga prindërit e tyre, të cilët janë deportuar si emigrantë të jashtëligjshëm. Ende nuk ka një vendim për fatin e tyre.

636650240548497681-GTY-973077510.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011960983276367
array(1) { ["section"]=> string(78) "revista-time-vendos-foton-ikonike-femija-emigrant-qan-ne-kembet-e-trump-125369" }