Revokimi i vizave për 23 anëtarë të gjykatës, Kushtetuesja letër Nishanit dhe Ambasadës Amerikane

Publikuar tek: aktualitet, më 13:39 03-02-2017 Revokimi i vizave për 23 anëtarë të gjykatës, Kushtetuesja letër Nishanit dhe Ambasadës Amerikane

Vetëm një ditë më parë u publike 'lista e zezë' me emrat e 23 gjyqtarëve dhe prokurorëve të cilëve i’u janë revokuar vizat për në SHBA.

Pas këtij lajmi Gjykata Kushtetuese bën me dije se i ka dërguar letër Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe Ambasadës Amerikane..

Po ashtu mësohet se Gjykata Kushtetuese i ka kërkuar Ambasadës Amerikane të sqarojë arsyet e revokimit të vizave.

Lidhur me këtë letër Kushtetuesja mësohet të ketë venë në dijeni edhe kreun e Kuvendit, Ilir Meta dhe Ministrinë e Punëve të Jashtëme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Lu: Asnjë përpjekje për të na frikësuar nuk na pengon në monitorimin e zbatimit të Reformës në Drejtësi
DAR përzgjedh shkollat më të mira në Tiranë, shihni cilat renditen në krye të listës. A jeni dakord? »
Article Logic
Execution time: 0.013110876083374
array(1) { ["section"]=> string(102) "revokimi-i-vizave-per-23-anetare-te-gjykates-kushtetuesja-leter-nishanit-dhe-ambasades-amerikane-67609" }