REVOLTË E MADHE NË RRJET/ Fëmijët jetimë dalin në paradë, kush ofron çmimin më të lartë, e merr në shtëpi

Publikuar tek: bota, më 13:45 23-05-2019 REVOLTË E MADHE NË RRJET/ Fëmijët jetimë dalin në paradë, kush ofron çmimin më të lartë, e merr në shtëpi

Mijëra reagime në të gjithë botën ka ngjallur parada e fëmijëve jetimë në Brazil.

Eventi i mbajtur në qytetin e Kuabia synonte që të ndihmonte femijet të gjenin një shtëpi për të jetuar por mënyra e gjetur nuk ishte më e mira...

Fëmijët jetimë ecnin në pistë në një tip parade dhe atje prindërit e interesuar që pëlqenin fëmijët, ofronin çmimet e tyre. Prinderit që ofronin çmimin më të lartë, ‘fitonin’ dhe ‘pronësinë’e fëmijës.

Kjo paradë ngjalli mijëra reagime pasi disa fëmijë nuk ishin më shumë se 4 vjeç dhe shumica e tyre ishin të lyer dhe të veshur me rroba mode.

Me siguri që eventi u mbajt për arsye të mira por këto evente degjenerojnë natyrën njerëzore dhe mund të rezultojnë fatale për të vegjëlit.

 

60645649_2410269425689811_5430030605762953216_n.png

60681887_1814209622012392_7262360333950386176_n.png61146093_885194685147408_8937228490822909952_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025125026702881
array(1) { ["section"]=> string(109) "revolte-e-madhe-ne-rrjet-femijet-jetime-dalin-ne-parade-kush-ofron-cmimin-me-te-larte-e-merr-ne-shtepi-165423" }