Revoltë ndaj TVSH-së që nuk transmeton miqësoren e kombëtares, e keni sërish te Radio Tirana

Publikuar tek: kulture-art, më 20:40 31-08-2016 Revoltë ndaj TVSH-së që nuk transmeton miqësoren e kombëtares, e keni sërish te Radio Tirana

Mijëra qytetarë janë ndjerë sërish të zhgënjyer nga Radio Televizioni Shqiptar pas mostransmetimit të ndeshjes miqësore Shqipëri - Marok.

TVSH-ja është ekrani i vetëm në botë që financohet nga taksat e qytetarëve dhe nuk transmeton ndeshjet e kombëtares, për t’i dhënë mundësinë çdokujt ta shohë ndeshjen pa pagesë. E njëjta gjë ndodhi edhe gjatë kampionatit Europian, France 2016 dhe pritet që të mos transmetohen as ndeshjet e Kupës së Botës.

Scrghj6666jt_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022433996200562
array(1) { ["section"]=> string(97) "revolte-ndaj-tvsh-se-qe-nuk-transmeton-miqesoren-e-kombetares-e-keni-serish-te-radio-tirana-51477" }