Revoltë në një nga burgjet më të mëdha të Britanisë

Publikuar tek: bota, më 23:08 03-09-2017 Revoltë në një nga burgjet më të mëdha të Britanisë

Protesta të mëdha kanë shpërthyer në ambientet e brendshme të burgut për burra në Birmingham të Britanisë.

Videot e postuar në rrjetet sociale tregojnë forca të shumta të policisë duke nxituar drejt vendngjarjes për të vënë nën kontroll situatën.

Protestat besohet se janë organizuar për shkak të kushteve të këqija si dhe një ligji të miratuar së fundmi që ndalon pirjen e duhanit në ambientet e burgjeve në Britani.

Burgu i Birminghamit është një nga më të mëdhenjtë në vend dhe aty vuajnë dënimin rreth 1000 persona.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0086460113525391
array(1) { ["section"]=> string(57) "revolte-ne-nje-nga-burgjet-me-te-medha-te-britanise-91050" }