Revoltohen britanikët, vrasësi shqiptar u lejua të mbikqyrte fëmijët e shkollës

Publikuar tek: bota, më 16:15 24-06-2016 Revoltohen britanikët, vrasësi shqiptar u lejua të mbikqyrte fëmijët e shkollës

Një vrasës shqiptar që u ekstradua disa vite më parë nga Britania e Madhe për të vuajtur dënimin e vrasjes në Shqipëri, është rikthyer sërish në Mbretërinë e Bashkuar dhe ka nisur punë pranë një shkolle.

Prindër të shumtë janë revoltuar pasi 45 vjeçarit Ardian Rragami, i cili në vitin 98’ vrau me amrë zjarri fqinjin e tij në Shkodër, i është dhënë mundësia të punojë gjatë një ekskursioni duke mbikqyrur fëmijët e shkollës.

Një mësuese e shkollës tha se siguria e fëmijëve është parësore por ata nuk ishin të informuar për të shkuarën e Ragamit.

“Është e pabesueshme se si mund t’i besosh sigurinë e fëmijëve një krimineli”, tha një prej prindërve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013046979904175
array(1) { ["section"]=> string(84) "revoltohen-britaniket-vrasesi-shqiptar-u-lejua-te-mbikqyrte-femijet-e-shkolles-44498" }