Revoltohet deputeti me Ramën: R.KT.K! Dvorani u rikonfirmua, kunati i Xhafajt dërgohet si kandidaturë në Strasburg

Publikuar tek: politike, më 10:52 25-07-2018 Revoltohet deputeti me Ramën: R.KT.K! Dvorani u rikonfirmua, kunati i Xhafajt dërgohet si kandidaturë në Strasburg Sokol Berberi, nje nga kandidaturat e qeverise per ne Gjykaten e Strasburgut

I revoltuar së tepërmi deputeti i PD, njëherazi nënkryetari i Kuvendit Edi Paloka me procesin e vettingut. KPK rikonfirmoi sot në detyrë gjyqtarin Ardian Dvorani ndërsa ditën e djeshme qeveria shqiptare përzgjodhi emrin e Sokol Berberit mes kandidaturave të gjyqëtarëve që do përfaqësojnë Shqipërinë në Gjykatën e Strasburgut.

Paloka thotë se Berberi është kundati i Fatmir Xhafajt, dhe emri i tij është kthyer mbrapsht dy herë.

“Ardian Dvorani rikonfirmohet në detyrë .Sokol Berberi, kunati i Fatmir Xhafajt dërgohet për herë të trete si kandidaturë e Ramës në Strasburg ( i rrezuar dy herë nga Strasburgu) dhe na thonë ne “mos pengoni reformën”.

Na kërkojnë votën për të instaluar diktaturën...

R.K.T.K” (r*** ku t'i kesh), përmbyll reagimin e tij Paloka.

LEXO EDHE GJYKATA E STRASBURGUT, QEVERIA PËRZGJEDH 3 KANDIDATËT (EMRAT)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010399103164673
array(1) { ["section"]=> string(118) "revoltohet-deputeti-me-ramen-r-kt-k-dvorani-u-rikonfirmua-kunati-i-xhafajt-dergohet-si-kandidature-ne-strasburg-129055" }