Revoltohet deputeti socialist, do të nisë punë por sot është pushim: Kulmi!

Publikuar tek: politike, më 17:55 04-01-2016 Revoltohet deputeti socialist, do të nisë punë por sot është pushim: Kulmi! Erion Braçe, deputet i PS

Të tjerë janë duke e shijuar me miqtë, familjarët apo të afërmit e tyre këtë ditë pushimi por deputeti socialist Erion Braçe po pret që të nisë punën dhe fakti që sot ( hënë) është pushim, i duket “kulmi”.

“Në pritje të nisë puna; Sepse ky vend e nis punën ditën e dytë të javës, të martë, meqë e hëna bëhet pushim sepse data 2 janar-ditë pushimi, rastisi të bjerë të shtunën e pushimit!! Kulmi!” shkruan Braçe duke shprehur hapur mosdakortësinë e tij lidhur me zëvendësimin e datave të pushimit kur këto të fundit përkojnë me të shtunën apo të dielën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094540119171143
array(1) { ["section"]=> string(78) "revoltohet-deputeti-socialist-do-te-nise-pune-por-sot-eshte-pushim-kulmi-29137" }