Revoltohet vajza e Lasgushit të madh: O qelbësirë grua, o qelbësirë burrë! Politika ka 27 vjet që gërmoi dhe nxorri tërë llumin, kurvat, spiunët, hajdutët...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:20 26-02-2018 Revoltohet vajza e Lasgushit të madh: O qelbësirë grua, o qelbësirë burrë! Politika ka 27 vjet që gërmoi dhe nxorri tërë llumin, kurvat, spiunët, hajdutët...

Rebelohet vajza e Lasgushit të madh, Marie Poradeci.

E indinjuar nga “opinionistët” që dalin nëpër ekrane dhe flasin në emër të të gjithëve por edhe të parave, vajza e lirikut nuk ngurron të thotë se çfarë nxorri sipas saj politika në 27 vite.

“O qelbësirë grua, o qelbësirë burrë: kur të japësh një opinion për diçka duhet të shtosh përpara fjalët "për mendimin tim" dhe pastaj ta thuash opinionin për të cilin je paguar kodoshërisht. Politika ka 27 vjet që gërmovi e nxorri tërë llumin, kurvat, spiunët, hajdutët, dallaveraxhinjtë, sahanlëpirësit dhe i vuri të drejtojnë shtetin dhe dipllomacinë. Dhe kështu e bëri Shqipërine një llumnajë të ndyre. Mercenaret të qelbur që ju vrafte zoti. Është një vojtje e pafund për ata pak njerëz të ndershëm që jetojnë në këtë vend”, përmbyll me nota revolte deri në fund Marie Poradeci.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011955976486206
array(1) { ["section"]=> string(155) "revoltohet-vajza-e-lasgushit-te-madh-o-qelbesire-grua-o-qelbesire-burre-politika-ka-27-vjet-qe-germoi-dhe-nxorri-tere-llumin-kurvat-spiunet-hajdutet-111503" }