Rezarta Shkurta publikon letrën dedikuar Enver Hoxhës: Dikur të urreja, sot të kërkoj falje... (LETRA E PLOTË)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:24 31-08-2020 Rezarta Shkurta publikon letrën dedikuar Enver Hoxhës: Dikur të urreja, sot të kërkoj falje... (LETRA E PLOTË) Rezarta Shkurta

Bashkëshortja e Ermal Hoxhës, Rezarta Shkurta, ka publikuar në faqen e saj në Instagram, një letër që si duket i ka mbërritur në 'inbox' nga një qytetar, i cili ka qenë një djalë i ri në kohën e komunizmit e sot është bërë prind.

Ai e pranon që asokohe e ka urryer diktatorin, pasi nuk ndihej një njeri i lirë, donte të paguhej sa vendet e perëndimit, të blinte një makinë, të dëgjonte e të këndonte këngë të huaja.

Ai shkruan se kur vdiq Enver Hoxha, nuk qau, por përkundrazi, u tall nën zë. Sot ai pranon se ka shtëpi e makinë, por i mungojnë të tjera gjëra.

I mungon siguria për të ardhmen, për punën, për jetën apo për veset që mund të marrë si pasojë e përhapjes dhe "liberalizimit" të tyre. Më poshtë gjeni letrën e plotë:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092589855194092
array(1) { ["section"]=> string(110) "rezarta-shkurta-publikon-letren-dedikuar-enver-hoxhes-dikur-te-urreja-sot-te-kerkoj-falje-letra-e-plote-218787" }