Rezear Xhaxhiu, pre e videove pornografike pasi i vjedhin Facebook-un

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:16 09-09-2015 Rezear Xhaxhiu, pre e videove pornografike pasi i vjedhin Facebook-un Rezart Xhaxhiu, gazetar

Gazetari i njohur Rezear Xhaxhiu, ka rënë pre e hackera-ve të cilët i kanë vjedhur Facebbok-un dhe më pas kanë modifikuar e manipuluar video me përmbajtje pornografrike, si ato që qarkullojnë në formë virusesh në rrjetin social. Xhaxhiu është kujdesur të sqarojë miqtë dhe ndjekësit e tij për këtë incident ndërsa i këshillon të kenë kujdes.

” Miq të mi. Jam i detyruar të bëj këtë njoftim pasi dje rashë pre e vjedhjes së faqes time të facebookut dhe të manipulimit që u bë më të përmes një video të manipuluar dhe të modifikuar.Gjatë denoncimit në polici mesova se raste të tilla janë të shpeshta dhe nga më të çuditshmet.Ndaj një këshillë miqësore.Kujdes në përdorimin e Facebookut,dhe nëse nuk jeni të sigurt se e përdorni me kujdes, kthejuni makines se shkrimit dhe celulareve tip nokia prodhim i viteve 90.Duke kërkuar mirekuptimin tuaj”, thotë Xhaxhiu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088651180267334
array(1) { ["section"]=> string(74) "rezear-xhaxhiu-pre-e-videove-pornografike-pasi-i-vjedhin-facebook-un-20333" }