Rëzimi i urave nga moti i keq, reagon ministrja Xhaçka: Përgjegjësi e bashkive

Publikuar tek: politike, më 18:18 04-02-2018 Rëzimi i urave nga moti i keq, reagon ministrja Xhaçka: Përgjegjësi e bashkive

Situata alarmante në disa zona të vendit, nga përkeqësimi i motit ka sjellë reagime nga strukturat e shtetit. 

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka inspektuar ditën e sotme zonën e Levanit, ku situata duket shumë mjaft e përkeqësuar.

Due marrë shkas nga rrëzimi i disa urave ditën e sotme, Xhaçka është shprehur se është përgjegjësi e bashkive. “Kur më raportuan për prishjen e disa urave, vlen të thuhet se rol të rëndësishëm ka bashkia. Pushteti vendor ka rolin kryesor.

Gjatë inspektimit Xhaçka u shpreh se kordinimi paraprak është po kaq i rëndësishëm sa dhe masat e marra nga bashkitë për mos përsëritur eksperiencat e kaluara.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011757850646973
array(1) { ["section"]=> string(83) "rezimi-i-urave-nga-moti-i-keq-reagon-ministrja-xhacka-pergjegjesi-e-bashkive-109120" }