REZULTATET 18:50/E majta fiton 26 bashki, e djathta 11

Publikuar tek: politike, më 18:52 22-06-2015 REZULTATET 18:50/E majta fiton 26 bashki, e djathta 11

Dalin rezultatet finale të votave për 37 bashki të vendit, duke pritur edhe 24 bashki të tjera. 26 bashki janë fituar nga kandidatët e majtë dhe 11 nga të djathtët. Mbeten ende bashkitë e mëdha pa rezultate finale si Tirana, Durrësi, Shkodra etj

E majta fiton

1. Poliçan, Adriatik Zotkaj
2. Skrapar, Nesim Spahiu
3. Pukë, Gjon Gjonaj
4. Fushë-Arrëz, Fran Tuçi
5. Has, Adem Lala
6. Delvinë, Rigles Balili
7. Kolonjë, Arben Malo
8. Libohovë, Luiza Mandi
9. Belsh, Arif Tafani
10. Himarë, Jorgo Goro
11. Cërrik, Altin Toska
12. Konispol, Shuaip Beqiri
13. Pustec, Edmond Themelko
14. Mirditë, Ndrec Dedaj
15. Roskovec, Majlinda Bufi
16. Ura Vajgurore, Juliana Memaj
17. Gramsh, Luljeta Dollani
18. Sarandë, Floriana Koka
19. Rrogozhinë, Beqir Nuredini
20. Korçë, Sotiraq Filo
21. Peqin, Saimir Hasalla
22. Tepelenë, Tërmet Peçi.
23. Kurbin, Artur Bardhi
24. Lushnje, Fatos Tushe
25. Këlcyra, Klement Ndoni
26. Shijak, Ardian Kokomani

E djathta fiton

1. Klos, Basir Çupa
2. Tropojë, Besnik Dushaj
3. Përmet, Niko Shupuli
4. Mat, Nezir Rizvani
5. Selenicë, Përparim Shametaj
6. Vorë, Fiqiri Ismaili
7. Pogradeci, Eduart Kapri
8. Vau i Dejës, Zef Hila
9. Kukës, Bashkim Shehu
10. Mallakastër, Agron Kapllanaj
11. Dropull, Ahilea Deçka

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090811252593994
array(1) { ["section"]=> string(59) "rezultatet-18-50-e-majta-fiton-26-bashki-e-djathta-11-14357" }