Rezultatet e mbrëmjes së sotme, vetëm një skuadër siguron matematikisht kalimin në 1/16-at e Champions League

Publikuar tek: sport, më 23:37 02-11-2016 Rezultatet e mbrëmjes së sotme, vetëm një skuadër siguron matematikisht kalimin në 1/16-at e Champions League

Mbrëmja e sotme ka dhuruar rezultate të pritshëm dhe të pamenduar, megjithatë, futbolli ndaj është i bukur, sepse prodhon atë që shumë nuk e mendojnë. Por, pas përfundimit të tetë takimeve, e vetmja skuadër është Borussia Dortmund që kalon më tej në Champions League.

Gjermanët fituan minimalisht ndaj Sporting Lisbonës, me golin e shënuar nga Ramos, ndërsa barazimi i Real Madrid me Legian e Varshavës bëri që Dortmund të forcojë pozitën me 10 pikë në krye të tabelës duke siguruar matematikisht kalimin në fazën e 1/16-ave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023005962371826
array(1) { ["section"]=> string(114) "rezultatet-e-mbremjes-se-sotme-vetem-nje-skuader-siguron-matematikisht-kalimin-ne-1-16-at-e-champions-league-58245" }