REZULTATET ORA 05:00/ Veliaj kryeson në Tiranë me 152 mijë vota, Kosova e ndjek me 110 mijë

Publikuar tek: politike, më 07:25 23-06-2015 REZULTATET ORA 05:00/ Veliaj kryeson në Tiranë me 152 mijë vota, Kosova e ndjek me 110 mijë Erion Veliaj dhe Halim Kosova

Rezultatet e fundit për Tiranën tregojnë një shkëputje të konsiderueshme të kandidatit të majtë për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj. Ai ka arritur në 152483 vota, sipas të dhënave deri para dy orësh. Ndërkohë që kandidati I djathtë Kosova ka një shkëputje nga Veliaj prej tmë shumë se 40 mijë votash, duke patur 1105850 vota.

Kandidati i Pavarur Gjergj Bojaxhi ka shkuar në 15283 vota, thuajse në kuotën edhe të firmëtarëve, në rradhën e zgjedhësve që e propozuan, edhe pse kanë mbetur edhe 37 kuti të panumëruara.

Sazan Guri ka shkuar 3166 vota, Arben Tafaj 1872 dhe Dhimitër Muslia 871 vota.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087099075317383
array(1) { ["section"]=> string(95) "rezultatet-ora-05-00-veliaj-kryeson-ne-tirane-me-152-mije-vota-kosova-e-ndjek-me-110-mije-14390" }