Rezultoi pozitiv me Covid-19, vetëizolohet zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë

Publikuar tek: rajon, më 13:59 07-04-2020 Rezultoi pozitiv me Covid-19, vetëizolohet zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë Foto ilustruese

Një nga zyrtarët e ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë rezulton pozitiv me Covid-19.

Testimi është bërë ditën e  djeshme, ndërsa lajmi konfirmohet nga zëdhënësi I Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

Punonjësi që ka rezultuar pozitiv është vendosur në karantinë, ndërsa edhe 2 punonjës të tjerë I janë nënshtruar testit dhe janë në vetëizolim, ndërsa priten përgjigjet.

“Mund t’ju konfirmojmë se një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë ka dalë dje pozitiv me Koronavirus. Ai momentalisht nuk është në Ministri dhe personat që kanë qenë në kontakt me të i janë nënshtruar testit dhe tani presim rezultat”, është shprehur zëdhënësi i minsitrisë së Shëndetësisë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091400146484375
array(1) { ["section"]=> string(85) "rezultoi-pozitiv-me-covid-19-veteizolohet-zyrtari-i-ministrise-se-shendetesise-201727" }