Rezulton pozitive me Covid-19 infeksionistja në Elbasan, në karantinë 3 infermiere

Publikuar tek: aktualitet, më 20:57 29-10-2020 Rezulton pozitive me Covid-19 infeksionistja në Elbasan, në karantinë 3 infermiere Foto-Ilustruese

Mjekja e vetme infeksioniste në qendrën spitalore “Xhaferr Kongoli” në Elbasan është infektuar me koronavirus dhe rrjedhimisht është izoluar nga pjesa tjetër e qytetarëve.  

Anjeza Dajlani ka shfaqur shenja të Covid-19 dhe kryerja e testit ka konfirmuar infektimin e saj.

Bashkë me Dajlanin, dyshohet se janë infektuar edhe tre infermiere, të cilave iu është kërkuar të karantinohen. Përveç infeksionistet, të tjerët nuk e kanë kryer testin pasi aktualisht nuk ka tamponë.

 
 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « RISIA/ Makina me flatra ngrihet në ajër pas 3 minutash, karakteristikat të jashtëzakonshme (VIDEO)
Covid-19, zv.ministrja Mira Rakacolli tregon pse universitetet dhe konviktet do të mbyllen për 1 muaj »
Article Logic
Execution time: 0.013200998306274
array(1) { ["section"]=> string(90) "rezulton-pozitive-me-covid-19-infeksionistja-ne-elbasanit-ne-karantine-3-infermiere-225714" }